Rick Wakeman – Rocková hvězda a Svobodný zednář v Chelsea Lodge 3098

Rick byl zasvěcen do londýnské lóže Chelsea Lodge v roce 2008 a v roce 2014 se stal jejím Ctihodným mistrem. Video níže popisuje část jeho cesty do bratrstva a proč se stal svobodným zednářem.

Chelsea Lodge 3098 je známá jako světově „Lóže umělců“

Na rozdíl od toho, co byste si mohli nejprve představit, Lóže neodvozuje svůj název od žádného spojení s touto částí západního Londýna, ale od skupiny umělců, kteří v roce 1905 vystupovali ve starém Chelsea Theatre v londýnském West Endu a hledali svolení, aby vytvořili novou lóži.

Chelsea Lodge se oficiálně schází pětkrát ročně, ale  42 členů! Pracují v Logickém rituálu a to vyžaduje velmi vysokou úroveň kompetence, zejména při práci na podlaze.

Chelsea Lodge, se proslavila svými charitativními dary, získala za posledních pět let více než 100 000 liber, a to je jeden z aspektů svobodného zednářství, který Ricka oslovuje. Pokračoval citováním mnoha příkladů, kdy Lóže přichází na pomoc členům a zároveň podporuje širokou škálu charitativních organizací, včetně he London Masons Cyberknife Appeal; Prostate Cancer; Brain Tumour UK; Mercy Ships and The Forces Children’s Trust. Lóže také přispívá ročním stipendiem divadelní škole Sylvie Youngové. Velká část peněz se získává prostřednictvím ‚The Chelsea Lodge Road Show‘, volné seskupení členů lóže, kteří se zúčastní schůze lóže a přednesou přednášku o historii lóže Chelsea, po níž následuje kabaretní představení na slavnostní tabuli.

Jejich webovou stránku můžete navštívit zde http://www.chelsea-lodge.org.uk/

Rick se spolu s komikem a bývalým králem džungle, Joe Pasqualem, stal patronem Lifelites (více v odkazu) 

Dokument On The Level britské stanice BBC s Rickem Wakemanem – 2 díly